Cloud computing pozwala na wspaniałą ochronę ważnych dla nas danych

Jeszcze zupełnie niedawno wszelkie pliki okazywały się przetrzymywane na komputerach, zgrywane na zewnętrzne dyski, a to nie gwarantowało, że nie ulegną zniszczeniu, kiedy coś stanie się z nośnikiem, lub kiedy dany komputer ulegnie awarii. Na szczęście dzisiaj znacznie dokładniej znana oraz rozpowszechniona jest usługa cloud computing, a więc tak zwana chmura obliczeniowa.

Coraz więcej osób wykorzystuje z szans jakie daje cloud computing

cloud computing
Autor: www.cloudia.pl
Źródło: www.cloudia.pl
Zamiast przechowywać ważne pliki na swoim komputerze, przesyłamy je na serwer, który udostępnia nam zewnętrzne przedsiębiorstwo, lub [BricsCAD Polska] który mamy u siebie, jeżeli akurat mamy przedsiębiorstwo. Wszystkie te dokumenty oraz informacje, które tam wyślemy są niejako zatrzymane w internecie i najmniejsza usterka komputera czy serwera nie jest w stanie im zagrozić. Co więcej niesamowite w tym wszystkim jest to, że dojście do tych plików będziemy mieli zawsze, bez względu na to gdzie się znajdujemy, jeśli jedynie do naszej dyspozycji będzie komputer oraz internet.

Pomieści się tam sporo plików

Zaletą takiego pomysłu jest nie tylko to, że nasze dokumenty będą bezpieczne, że będzie miał do nich dostęp każdy, komu udostępnimy login oraz hasło, oraz że będziemy posiadali do nich dostęp z każdego miejsca, gdzie będziemy się znajdowali. Ich wielkim plusem jest również to, że oferują nam dużo przestrzeni na przechowywanie istotnych dla nas rzeczy, a co się z tym wiąże, nie będziemy musieli tym wszystkim zarzucać swojego komputera spowalniając jego funkcjonowanie, jak i nie będziemy zmuszeni tego nagrywać na różnorakie nośniki, co będzie zajmowało fizycznie przestrzeń w naszym biurze (więcej informacji o cloud computing). Bez wątpienia jest to świetne rozwiązanie tak dla osób prywatnych, jak oraz również dla przedsiębiorstw oraz znacznie więcej osób zaczyna sobie z tego wydawać sprawę.
cloud computing
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

Wciąż pojawiają się nowe miejsca w sieci, które oferują nam przechowywanie naszych plików

Pragnąć umieścić swoje pliki na takiej chmurze, musimy zaznaczyć, że firmy które nam to oferują dzielą się na te, które od lat już są znane z własnej różnej działalności w internecie i na te, które właśnie rozpoczynają dawać takie usługi (cennik na Decydując się na wybór jednej z nich musimy się kierować dostępnością konkretnej usługi, miejscem które jest nam proponowane do zajęcia swoimi plikami, jak oraz również zaufaniem, jakim darzymy konkretną firmę, bo musimy tutaj posiadać całkowitą świadomość, że wszystko co tam wstawimy będzie bezpieczne.

Comments are closed.