Co zrobić z nierozsądnymi zakupami?

Dzisiaj kupujemy wiele i bardzo często. Kupujemy produkty już nie tylko w tradycyjnych sklepach, lecz niezwykle chętnie także w sklepach internetowych. Poza tym coraz szybciej decydujemy się na zakup wybranych produktów.

księgarnia
Autor: morebyless
Źródło: http://www.flickr.com
Wchodząc do sklepu spotykamy się z bardzo szybką reakcją sprzedawcy, którego cele jest rzecz jasna zachęcenie nas do kupna jak największej ilości towarów. Nie inaczej jest oczywiście również w przypadku sklepów w internecie, gdzie również obsypywani jesteśmy różnego typu promocjami i reklamami – bardzo trudno czasem oprzeć się przed pokusą nabycia kolejnej bluzki, nowoczesnego telefonu czy modnego zegarka.

Niestety właśnie przez takie niekoniecznie rozsądne zakupy czasami decydujemy się na przedmioty, jakie zupełnie nam nie są potrzebne. Co zrobić, jeśli przez chwilę zapomnienia zakupiliśmy przedmiot, który zupełnie nie jest nam potrzebny?

Jeżeli zakupiona rzecz miała niezwykle małą wartość cenową, zwykle nie zamartwiamy się tym zupełnie. Problem jest, jeżeli musieliśmy wydać wiele pieniędzy, a wybrany towar wydał się niezgodny z naszymi potrzebami. Zakup mógł być związany z naszą nierozsądną decyzji, bądź też – co także często się zgadza – ma nieodpowiednie parametry niż te, które w danej chwili potrzebujemy. W sytuacji tanich produktów takich jak za duża para skarpetek, czy nieodpowiednie worki do odkurzaczy, strata pieniężna jest niewielka, zatem i kłopot mniejszy. Sytuacja komplikuje się w sytuacji droższych produktów, takich jak chociażby nieodpowiednie tonery odbiór elektroniki gdynia i bębny . W tej sytuacji powinniśmy zwrócić produkt do sklepu. Jeśli z jakichś powodów nie możemy go oddać, możemy zapoznać się z aukcyjnymi serwisami www, gdzie sprzedamy niechciane produkty. W tej sytuacji możemy pozyskać chociaż część wydanych środków.

Zdarzają się i takie produkty, które zostały przez nas kupione, użyte i w bardzo dobrym stanie odłożone na półkę. Na ogół są to w głównej mierze książki czy podręczniki do szkoły. Nie warto magazynować w swoim mieszkaniu tego typu asortymentu, szczególnie jeżeli nie posiadamy na to miejsca. Szkoda je również wyrzucać, bo przecież są to nasze wydane pieniądze.

Interesujący artykuł? Jeśli tak myślisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie Canon EOS 70D, którą tutaj znajdziesz, także jest coś wartościowego.

Możemy więc spróbować je wystawić na aukcję internetową bądź też oddać do antykwariatu.

Comments are closed.