Dlaczego linkowanie jest tak ważne?

Już na etapie obmyślania witryny powinniśmy postawić sobie kluczowe pytanie: jak internauci dowiedzą się o jej funkcjonowaniu? Odpowiedzią na pytanie jest pozycjonowanie. To w obecnych czasach efektywna, dająca oczekiwane wyniki nowoczesna forma promocji.

SEO
Autor: Paloma Gómez
Źródło: http://www.flickr.com
Świadomość użytkowników sieci zwiększa się każdego dnia co sprawia, że frazy, tematy zagadnień przy wyszukiwaniu są coraz bardziej szczegółowe. O ile wcześniej pozycjonowanie było niemal obowiązkowe dla sklepów internetowych, dziś powinny zapoznać się nim wszystkie osoby posiadające strony www. Ostatecznie zrozumieliśmy, że przykładanie wagi wyłącznie do szaty graficznej, nie jest gwarancją powodzenia.

Pozycja strony w wyszukiwarce bezpośrednio ma wpływ na liczbę jej odwiedzin. Im lepsza, tym większa popularność strony. Dzięki wysokim pozycjom na optymalne słowa kluczowe, trafia się do grupy docelowej, to kolejny powód dla którego warto zdecydować się na tę usługę.
Pozycjonowanie stron to nie tylko ścisłe dopasowanie keywords.

Zasadnicze znaczenie ma również linkowanie, a zatem umieszczenie linka z adresem naszej domeny na innej stronie internetowej. Prawidłowo linkowany blog zdobywa coraz wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania czyli mamy coraz większy ruch na stronie. To ma wpływ na finanse i skutkuje pozyskaniem nowych odwiedzających. Możemy rozpoznać dwa główne typy linków: rel nofollow i dofollow. Co oznaczają te pojęcia?

Internet, kabel
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W przypadku linków dofollow: jeśli strona A ma lepszy ranking SEO niż strona B wówczas link dofollow z A do B wspiera B w osiągnięciu wyższego statusu SEO w ogólnym indeksowaniu.

Linki nofollow to rodzaj linków również ważnych dla pozycjonowania. Całościowa liczba linków jest brana pod uwagę w uzyskaniu wysokiej pozycji SEO bloga. Wszystkie linki nie mogą być dofollow, bo wygląda to nienaturalnie i bardzo podejrzanie dla przeglądarek internetowych.

Należy więc zachować równowagę stosując nofollow i dofollow. Nie zapominajmy jednak, że najważniejsza jest treść bloga. Nawet linki nam nie pomogą jeśli nie będziemy systematycznie dodawać nowych treści.

Comments are closed.