Dopasowywanie obiektywu Sigma do swoich wymagań

Każdy miłośnik fotografii cyfrowej poszukuje optymalnego obiektywu do swojego sprzętu. Każdy zaawansowany fotograf ma jednak świadomość, że tego rodzaju urządzenie nie istnieje. Optyka posiada swoje ograniczenia, których nie da się w żaden sposób uniknąć. Profesjonalne urządzenia oferują dobrą jakość zdjęcia, nie są to jednak obiektywy uniwersalne. Teleobiektywy służą do uwieczniania dalekich obiektów, są więc używane przez fotoreporterów czy astro fotografów. Optyka stałoogniskowa za to odznacza się bardzo dobrą jakością obrazu, ale z uwagi na niemożność szybkiej zmiany kadru, stosuje się ją zwykle w warunkach studyjnych.

Parametry a zastosowanie

obiektyw
Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci lustrzanek cyfrowych udostępniają szereg obiektywów do swoich urządzeń, każdy charakteryzujący się innymi parametrami optycznymi. Urządzenia te można montować tylko w aparacie tego samego producenta. Wyjątkiem jest firma Sigma, która oferuje swoje urządzenia z kształtem pasującym do wszystkich znanych producentów. Każdy obiektyw Sigma 17-70 posiada parę najważniejszych cech, które decydują o jego głównym zastosowaniu. Najważniejsze dwa, to: ogniskowa i przesłona. Ogniskowa decyduje jaki kąt widzenia posiada obiektyw. Obiektyw o wyższej ogniskowej to teleobiektyw, ten o niższej ogniskowej to polecany obiektyw szerokokątny.

W sytuacji, gdy będziesz poszukiwać analogicznych artykułów, to te wskazówki z www (http://screenpol.com.pl/pl/sita-do-piachu/) bez cienia wątpliwości będą dla Ciebie niezwykle pomocne.

Takie urządzenia stosowane są zwykle – możliwa jest fotografia obiektów ruchomych.

Fotografia profesjonalna

Na rynku jest dostępna także optyka do profesjonalnego zastosowania – przykładowo do uzyskiwania panoram sferycznych. Rodzajem zaawansowanej fotografii, która jest znana przeciętnemu fotografowi jest makrofotografia. Opiera się ona na fotografowaniu obiektu w dużym zbliżeniu. Tego rodzaju rezultat trudno jest jednak otrzymać za pomocą teleobiektywu. Obiektyw makro nie umożliwia bowiem większego zbliżenia, a opcję wyostrzenia obrazu położonego w małej odległości od przedniej soczewki obiektywu, której to teleobiektywy nie mają (więcej o obiektywach).

Comments are closed.