Drony oraz kamery GoPro – ile trzeba wiedzieć na temat tych nowinek technicznych?

Bezzałogowe obiekty latające określane dronami jeszcze nie tak całkiem dawno znajdowały się jedynie na wyposażeniu wojsk. Teraz coraz częściej są sprzedawane są w zminiaturyzowanych wersjach także dla miłośników oryginalnych sposobów spędzania wolnego czasu.

dron
Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
Po niewielkie drony sięgają obecnie coraz częściej zwolennicy podniebnych ewolucji i miłośnicy fotografii. Coraz większa liczba dronów ma na swoim pokładzie sportowe kamery GoPro Black. GoPro Black to kamery sportowe, z których bardzo chętnie korzystają nie tylko osoby profesjonalnie zajmujące się fotografią, ale także amatorzy. Filmy , które powstały z wykorzystaniem tej kamery mają bardzo dobrą jakość. Kamera ma doskonałą rozdzielczość, co zapewnia doskonałą jakość filmów – komentarz z strony. Do kamery można dokupić statyw .Przybywa także dronów, na pokładach których znajdują się aparatury sterujące 3DR Solo. Od momentu, kiedy stworzone zostały 3 DR Solo robienie zdjęć lub kręcenie filmów w czasie lotu dronem stało się banalnie proste, a ujęcia mogą być naprawdę zadziwiające.

Obsługa jest niezwykle prosta, a to za sprawą wyjątkowo ergonomicznie zaprojektowanym joystickom. Również sprawowanie kontroli nad baterią, ułożeniem gimbla lub nad kopterem jest zaskakująco proste. Dodanie opcji Pause pozwala zatrzymać drona w dowolnym miejscu i czasie. Z narzędziem tym nawet fotografie lub filmy wykonywane przez osoby niebędące zawodowcami będą wyjątkowo interesujące. Zgodnie z nazwą do obsługi urządzenia potrzebna jest zaledwie jedna osoba. Zawsze też można własne urządzenie rozbudować, dowolnie określić tryb, w jakim będzie pracować i dron, i kamera. Kamera może wykonywać pracę chociażby w trybie automatycznym. Czas pracy urządzenia bez kamery to dwadzieścia pięć minut, z kamerą – dwadzieścia.

kamera
Autor: Rodrigo Foggiatto
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpoczynając swoją przygodę z dronami, dobrze jest zainteresować się charakteryzującymi się prostą budową i nie wymagającymi dużych nakładów finansowych modelami – odkryj więcej tutaj. Na takich tanich i mających prostą budowę modelach panujemy w takim samym stopniu pilotaż, jak i na kosztujących niemało modelach wyposażonych w naprawdę dużą ilość kamer i skomplikowane moduły sterujące. Możliwości sterowania nawet niedrogimi modelami dronów jest co najmniej kilka. Można nimi sterować, stosując do tego celu smartfon, komputer bądź tablet.

Czyżbyś czuł ochotę na więcej wpisów na opracowany tu temat? Namawiamy więc do następnej witryny – po prostu naciśnij to telewizja oborniki śląskie i przeloguj się do naszego portalu.

Bez wątpienia drony są urządzeniami, które zasługują na uwagę.

Comments are closed.