Jak powinna wyglądać dobrze zaprojektowana strona internetowa?

Internet stał się jednym z najpotężniejszych narzędzi marketingu. Coraz więcej organizacji zdaje sobie sprawę z konieczności zaprojektowania funkcjonalnych i przyjaznych dla internautów portali internetowych. Aby zdobyć nowych klientów, firmy wydają potężne pieniądze na wysokiej klasy webmasterów i grafików. Pytanie, jak powinna wyglądać idealna strona internetowa?

E-biznes, internet
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Są w tej sprawie, dwa istotne punkty widzenia. Pierwszy mówi, że strona (Sprawdź Więcej) internetowa powinna przyciągać uwagę i być właściwie zaprojektowana pod względem graficznym. Druga opinia sugeruje, że najbardziej sprawdzają się strony nieskomplikowane, bez zbędnych ornamentów. Z analiz organizacji które zajmują się optymalizacją stron internetowych wynika, że internauci wybierają te strony, które są oryginalne, a co za tym idzie, kosztowne w zaprojektowaniu i utrzymaniu.

Którą opcję zatem wybrać? Przeważnie racje leżą gdzieś po środku. Przy tworzeniu strony należy mieć na uwadze specyfikę grupy docelowej, do której będzie ona adresowana.

Ważna jest też specyfika branży, której ma dotyczyć strona. Korzyści płynące z posiadania dobrej strony głównej, wychodzą poza przychody osiągane za pośrednictwem internetu. Jest ona bowiem wizytówką firmy, którą klienci biorą pod uwagę nawet, jeśli sama transakcja nie zostanie zrealizowana za pomocą internetu. Jeśli chcemy posiadać idealnie zaprojektowaną stronę, najlepiej oddać witrynę w ręce profesjonalistów. W tym celu wpiszmy w wyszukiwarkę szukane usługi i miasto, np. „projektowanie stron internetowych Wrocław” lub wejdźmy tutaj.

Internauci cenią sobie nie tylko walory artystyczne strony internetowej, ale także łatwość obsługi. Zawiły i wolny proces rejestracji nierzadko irytuje potencjalnych klientów. Dlatego też projektanci stron internetowych powinni kreować strony łatwe w obsłudze, wyglądające ciekawie i przyjazne użytkownikowi.

Jeśli myślimy o założeniu profesjonalnej strony internetowej, warto zgłosić się do agencji interaktywnej. Zajmuje się ona skokiem funkcjonalności portali internetowych, ułatwia poruszanie się po serwisie, zwiększa ruch na stronach oraz wzrost zaufania do portalu. Warto zaglądać na fanpage agencji interaktywnych, ponieważ nie rzadko pojawia się promocja na facebooku, dzięki której pewne usługi firma wykonuje w obniżonych cenach.

Źródło:

Comments are closed.