Jak zakupić pralkę? Która będzie idealna?

Wstępując do sklepu w poszukiwaniu zwyczajnej pralki, jaka spełniać ma fundamentalne funkcje, okazuje się, iż nie będzie to proste zadanie.
Fabrykanci oferują wiele modeli, które mogą różnić się pomiędzy sobą wszystkim – począwszy od metody ładowania, kończąc na niespotykanych czy też tzw. „inteligentnych” funkcjach.

Powstają mnogie pytania tyczące się wyboru: jaka pralka nadaje się do łazienki? Która będzie najlepsza? Która lepiej sprawdzi się przy licznej rodzinie, natomiast która w niedużej łazience? Przed wyprawą do sklepu, należy zastanowić się nad wyczekiwaniami i naszymi wymogami. Trzeba wziąć pod uwagę kilka najważniejszych cech pralek, które zaważą na komforcie użytkowania, a także samego rozlokowania urządzenia w łazience. Pojemność. Przy kupnie Gorenje pralki będzie to jeden z najistotniejszych elementów, jaki przede wszystkim zależy od rozmiarów rodziny, a również ilością miejsca w docelowym wnętrzu. W sprzedaży dostępne są modele, jakich ładowność wynosi od 3 do wręcz 10 kg. Kiedy pralka przeznaczona jest dla singla albo pary w niewielkim mieszkaniu, należy zainwestować w najmniejsze urządzenia o pojemności do 5 kg.
oceniamy strony internetowe
Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Klasy energetyczne. Jednakowo jak w pozostałych sprzętach AGD, producenci zobligowani są do oznakowania klasy energetycznej efektywności pralki, znajdującej się na specjalnej etykietce. Klasa informuje o rocznym zużyciu prądu wyrażonym w kW/h.

Podział mieści 7 stopni, oznakowanych od literki A+++ (najogromniejsza skuteczność) do D (najmniejsza) a także jest zależna od współczynnika efektywności energetycznej.Wypatrując oszczędnej pralki, powinniśmy zwracać uwagę nie wyłącznie na klasę energetyczną, ale również zużycie wody podczas pojedynczego cyklu prania.

Comments are closed.