Jak wygląda budowa i na jakiej zasadzie funkcjonują ekrany LED, bardzo chętnie wykorzystywane w wielu różnych dziedzinach.

Wiele osób udając się na dużą sportową imprezę czy koncert chciałoby świetnie móc wszystko zobaczyć, co się będzie działo na scenie czy boisku. Do niedawna jeszcze, jeżeli miejsce było gdzieś na same górze sali, to mogły być z tym problemy, ale dzisiaj nowoczesna elektronika może przyjść z pomocą fanom spragnionym dobrej rozrywki.

Zaczęto bowiem szeroko wykorzystywać panele LED, które da się zbudować w takim rozmiarze, że bez problemów każdy będzie mógł zobaczyć wyświetlany na nich obraz z dowolnego miejsca na obiekcie . Dzięki temu powtórki, zbliżenia czy nawet kompletne emitowanie wydarzenia jest możliwa do obejrzenia przez wszystkich, a jednocześnie czuje się atmosferę i magię miejsca, gdzie wszystko się odbywa.

duży ekran LED
Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com

Hale oraz stadiony to tylko jedno z wielu zastosowań tego typu ekranów, bardzo często można je zobaczyć także w zupełnie innych miejscach. Wykorzystując ich właściwości można je na przykład spotkać w systemach zarządzających komunikatami ulicznymi, zaczął je używać również reklamowy rynek, który od razu docenił możliwości, jakie tego rodzaju ekrany dają.

Ekrany LED nie mogłyby działać bez nowoczesnej elektroniki, bo to ona właśnie stoi za ich parametrami.

Masz zamiar uzupełnić swoją wiedzę z tego zagadnienia? Służymy pomocą. Wystarczy przejść na nową witrynę i tam dowiedz się więcej kurs testera automatycznego wiadomości.

Używa się w nich bardzo wydajne, o dużej jasności wersje diod, dzięki czemu obraz jest doskonale widoczny nawet z dalszej odległości. Ogromną zaletą takich ekranów jest niezależność od światła słonecznego. Nie ma znaczenia, czy słońce świeci, czy też jest zupełnie ciemno, ekran za każdym razem będzie odpowiednio wyraźny i dobrze widoczny, jak .

Ta cecha przydaje się zwłaszcza, gdy urządzenie używane jest w terenie, gdzie warunki szybko się niekiedy zmieniają. Każdy ekran LED złożony jest z dużej liczby małych punktów zwanych pikselami. Wszystkimi pikselami, podobnie jak w telewizorach lub lutnictwo gitarowe monitorach, można sterować niezależnie, przez co powstaje żywy, dynamiczny obraz. Piksele składają się z kilku malutkich diod w kolorach niebieskim, czerwonym i zielonym, przez właściwe sterowanie ich jasnością otrzymuje się końcową barwę, którą widzi odbiorca.

Comments are closed.