Jakie obecnie mamy możliwości, jeżeli chodzi o amatorskie filmowanie sportu ? Który sprzęt będzie wart zainteresowania?

Osoby chcące rejestrować własne wyczyny sportowe, powinny używać sprzętu, jaki pozwoli im na uzyskanie dobrego jakościowo obrazu w tak niełatwych warunkach. Kręcenie normalną kamerą, jaka będzie w ciągłym ruchu, przyniesie niewielkie rezultaty.

koncert
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego właśnie powodu preferuje się użycie nieco innego, mocniej zaawansowanego technologicznie sprzętu.
Smartfon HTC Rhyme i akcesoria
Autor: HTC
Źródło: HTC
Na rynku kamery sportowe już od jakiegoś czasu cieszą się sporą popularnością. Istnieje bowiem całkiem sporo modeli, które będą warte naszego zainteresowania. Gdy chcemy kupić sprzęt niezłej jakości, to w takim przypadku należy zwrócić uwagę na jakość wysoką rozdzielczość obrazu, ale również na jakość nagrywania dźwięku. Pamiętajmy, że nie zawsze to pójdzie razem w parze. Małe wymiary z pewnością będą dużym plusem, ponieważ kamera nie będzie dodatkowym obciążeniem. Za to materiały, z których jest wyprodukowana, muszą być naprawdę trwałe. Sprzęt powinien być w stanie wytrzymać ewentualny spadek na podłogę i różnego rodzaju wstrząsy.

Od czasu, kiedy polecamy stronę http://cyfrowe.pl – kliknijdrony pojawiły się na rynku, to od razu obudziły naprawdę spore zainteresowanie swoimi możliwościami. W zasadzie zainteresowanie to w ogóle nie osłabło, lecz jest stale podsycane coraz bardziej zaawansowanymi technologicznie modelami, jakie zostają wyprodukowane. Dobrym tego przykładem jest DJI Phantom 3, (sprawdź sam) jaki jest Dronem o bardzo niewielkich rozmiarach.
Mimo tego, da on radę udźwignąć sportową kamerę, jaką możemy filmować z góry jak na przykład jakieś zawody sportowe. Taki nowy model ma lepszą orientację w okolicy aniżeli jego poprzednicy.

Dron taki idealnie porusza się także w zamkniętych pomieszczeniach, ponieważ ma on wbudowane specjalne kamery, jakie pozwalają na uzyskanie obrazu z tego, co wydarza się wokoło nas. Oprócz tego, czas lotu podniósł się do dwudziestu trzech minut.

Comments are closed.