Jakim sposobem wykonać piękne fotografie z wysokości

Wszystko zależy od punktu patrzenia, podobnie jak zrozumienie danej sytuacji zależy od stosunku do niej. Patrzymyna świat różnie, jedni będą to robić w pozytywny sposób, kolejni wszystko zobaczą w najgorszym scenariuszu. Z czego to wynika? Z różnorodnych doświadczeń, z wychowania, jest zależne od biologii? Od wszystkiego razem?

Z całą pewnością nie da się wskazać pojedynczej przyczyny konkretnego spoglądania na otoczenie czy podejścia do świata. Nawet w sytuacji gdy konkretny bodziec powoduje kolejne zdarzenia, to jedna osoba w inny sposób zareaguje na pewne sytuacje aniżeli inna. Nie da się chyba też przewidzieć, w jaki sposób zareagujemy na sytuację, które wydają się niespodziewane, ale jednak możliwe. Jak byśmy zareagowali na coś bardzo pozytywnego, dajmy na to, wygranie wielkich pieniędzy? A z drugiej strony (jak byśmy sobie poradzili z wielka tragedią, przypuśćmy, tragiczną śmiercią kogoś z rodziny? Nie da się tego przewidzieć.

http://magiceye.com.pl/
Autor: Steffen Voß
Źródło: http://www.flickr.com

Ci, co natomiast uważają, iż zachowaliby się „tak i tak” najczęściej udali by się w inną stronę – ten niespodziewany brzeg, o którym nie myśleli świadomie. Być może nie byłoby to tak zauważalne, ten paradoksalny rozwój sytuacji, gdyby nie właśnie poprzednie zapewnienia i deklaracje. Nie da się tak po prostu popatrzeć na własne życie z dalszej perspektywy, zrobić filmowanie z powietrza (źródło artykułu), by dostrzec, co, jak i kiedy. Lepiej zachować umiar i nie rozpowszechniać radykalnych opinii, co do naszego zachowania, bo możemy bardzo się zdziwić i koniec końców nie być gotowym na taki rozwój wypadków założyliśmy.

Inaczej mówiąc, nawet jeżeli sami nie deklarujemy, jak byśmy się zachowali w danej chwili, to istnieje cała masa rzeczy, które ukazują, jak potoczyłyby się nasze losy. Wśród najważniejszych z nich należy wymienić: cechy charakteru, temperament, praktykę z analogicznymi sytuacjami czy reagowanie na podobne dramaty (jednak u innej osoby). Najbardziej obiektywnie jednak orzekną na nasz temat nieznani nam ludzie, oczywiście „najłatwiej” nie oznacza najbardziej zgodnie z prawdą, bo osobnik z zewnątrz opiniuje nas tylko po tym, co dostrzega na zewnątrz, albo co o nas usłyszy, jednakże będą to dywagacje nie mające sensu. Można je porównać na przykład do opinii osobników którzy nie rozmawiali nigdy z człowiekiem z zagranicy, a bazując na krzywdzących i niedorzecznych stereotypach uważają, że w dalekich krajach mieszkają sami ludożercy.

Comments are closed.