Każda, nawet największa całość zaczyna się od wielu podzespołów. Trzeba o tym pamiętać, bo każdy element jest niezwykle ważny

Każda nawet najbardziej dopasowana i całościowa rzecz, nie mogłaby istnieć pozbawiona odpowiednich podzespołów. To raczej oczywistość, z której jednak niewielu sobie zdaje sprawę. Widzi się bowiem całość, a nie odpowiednie elementy. Jednak bez tych „drobnostek” samochód, czy pralka by nie istniała czy nie powstałby żaden dom. Całość to suma drobiazgów, to samo można powiedzieć o naszym życiu, jak i na temat naszego ciała. To że charakteryzujemy daną osobę charakterologiczne to dzięki temu, że widzimy w niej więcej cech.

elektronika
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre cechy ze sobą sprzeczają się, są pozytywne i negatywne, ale to raczej logiczne, byśmy byli w stanie powiedzieć o człowieku, jako o całości. Nawet, jak staramy się o pracę, to może w CV nie wpisujemy swoich słabych stron, ale podczas rozmowy kwalifikacyjnej możliwe, że takie pytanie padnie. Warto się do tego dobrze przygotować, bo szukanie wad na poczekaniu może sprawić kłopoty.

Naprawdę, nie lubimy dostrzegać u siebie wad, bo mogą nas one przekreślić w oczach innych ludzi, a co więcej, nie lubimy psuć sobie humoru. My, jako ludzie mamy nieco bardziej skomplikowaną budowę, więc tak samo skomplikowane będą nasze cechy, nasza niejednoznaczność. Z rzeczami jest łatwiej, gdyż nie mówimy tu o emocjach i uczuciach, jak w przypadku ludzi czy zwierząt. Wiadomo, że możemy powiedzieć, że jesteśmy do jakieś rzeczy przywiązani, jak do drugiej osoby, bardziej to jednak będzie definiowało nas niż daną rzecz. A rzeczy i ich części składowe to inna bajka.

Spójrz – zrobiliśmy specjalnie dla Ciebie nowe łącze do źródła. Tam wyszukasz dużo rzetelnych wątków na ten temat.

Programatory, części zamienne, akcesoria, części zapasowe, to tylko część przykładów, które może zdefiniować właśnie to, o czym

elektronika
Autor: Dave Ruske
Źródło: http://www.flickr.com

mowa – north.pl/czesci-agd/czesci-do-pralek/programatory-do-pralek,g1890.html (north.pl/czesci-agd/czesci-do-pralek/programatory-do-pralek,g1890.html)

Są to nieodzowne elementy, by powstała większa całość, tak więc niezmiernie ważne jest, żeby istniały zawsze i zawsze były pod ręką. Co więcej, przez to, że nie brakuje części do wyboru, tak wielka jest ich różnorodność istotne jest również, aby umieć dobrać odpowiednie składowe do dużego projektu. To tak samo jak z przepisem kulinarnym, trzeba odpowiednio dobrać składniki, aby pasowało, aby powstało coś sensownego. Jeśli źle dobierzemy składowe to efekt na pewno nie będzie zadowalający.

Comments are closed.