O aplikacjach mobilnych – atrakcyjne rady

Oprogramowanie do telefonów komórkowych znajdujące się na licencji open source diametralnie zmieniło osiągnięcia urządzeń mobilnych. Obecnie projektowanie aplikacji mobilnych jest niezwykle proste i wymaga tylko podstawowych informacji o programowaniu. Dzięki temu w internecie znajdują się ogromne ilości pisanych przez amatorów programów stworzonych na telefony komórkowe, wykorzystujących urządzenia w które wyposażony jest zazwyczaj smartphone: żyroskopy, kamerę czy lokalizator GPS. Wiele z takich programów wykorzystywana jest jedynie do zabawy, istnieją jednak takie, które mogą pomóc ocalić życie człowieka. Możliwości oprogramowania ograniczone są więc tylko przez fantazję osoby tworzącej program.

telefon w dłoni
Autor: Rob Lawton
Źródło: http://www.flickr.com
Zatrudnienie dla młodych programistów
Tworzenie aplikacji na androida jest bardzo dobrą wprawką do profesjonalnego pisania programów. Z tego powodu firmy zajmujące się aplikacjami mobilnymi często przyjmują do pracy studentów kierunków informatycznych z pobliskich uczelni. Dla młodych ludzi taki wpis w CV jest dużym atutem w kwestii przyszłego poszukiwania zatrudnienia. Pracodawcy natomiast nie muszą płacić wykwalifikowanym programistom za projektowanie (przetestuj solid edge) prostych aplikacji mobilnych (odkryj więcej na ). Jest to więc sytuacja, w której każda strona czerpie dużo korzyści. Komercyjne programy tworzone przez studentów to głównie nieskomplikowane aplikacje do zarządzania zasobami urządzenia, czy inne popularne programy.

Programy w służbie zdrowiu
Jak można się dowiedzieć, przy pomocy telefonu można wykonać najprostsze wyniki badań, na przykład zmierzyć ciśnienie. Taka aplikacja wykorzystuje lampę błyskową w telefonie, oraz wbudowaną kamerę. Po włączeniu aplikacji, przykłada się palec do obiektywu i oczekuje na obliczenie rezultatu. Ostatnio stworzono również aplikację służącą podstawowemu badaniu wzroku. Zasada działania jest podobna, ale w tym wypadku kamera wykonuje fotografię dna oka. Jest to najtańszy możliwy sposób przeprowadzania elementarnego badania oczu, który jest często wykorzystywany przez uczestników misji humanitarnych w krajach afrykańskich. Aplikacja nie przewiduje automatycznej diagnozy rezultatów badania, zmniejsza tylko koszty związane z transportem ludzi do placówek z odpowiednim sprzętem.

Previous Post

Next Post

Comments are closed.