O „quizach z nagrodami” oraz różnicach pomiędzy loterią promocyjną a konkursem

Organizacja konkursów promocyjnych jest jednym z na ogół wykorzystywanych środków w kampaniach reklamowych wyrobów, usług bądź wydarzeń.
Konkursy takie opierają się na ciekawej marketingowo interakcji realizatora oraz uczestnika.

organizacja loterii

Autor: SteelSeries
Źródło: SteelSeries
Aktualnie konsumenci są nieustannie otoczeni szeregiem konkursów, promocji jak też tym podobnych akcji marketingowych, jakie wprowadzić mają na rynek nowiuteńki towar albo usługę, bądź też podwyższyć sprzedaż towarów bądź usług już znanych na rynku. Podczas organizacji konkursów promocyjnych trzeba zwrócić uwagę na ważne detale formalnoprawne. Czasami bowiem pewne jego fragmenty, wdrożone nawet w niezamierzony sposób, mogą sprawić, że konkurs promocyjny przestanie być konkursem, natomiast stanie się promocyjną loterią i może podlegać badaniu poprzez urzędników celnych.
Organizacja loterii jest to całkowicie odrębny wariant akcji reklamowej, który został uregulowany w szczegółowy sposób w ustawie o grach hazardowych. Organizacja loterii powinna być zgodna z wymogami ww. regulacji, na podstawie zezwolenia udzielanego przez właściwego miejscowo dyrektora izby celnej.

Zaglądnij na stronę twórcy (http://www.driveoo.pl/). Zachęcamy Cię gorąco! A to dlatego, że oczekuje tam na Ciebie wiele szczegółowych i interesujących informacji.

biznesmeni przygotowujący „turnieje z nagrodami” nie występują o wspomniane zezwolenie, bowiem są przekonani, iż aranżują konkurs, a nie loterię. Zamiar organizatora, a także nazwa przedsięwzięcia nie ma tu jednak znaczenia. Jeżeli „konkurs z nagrodami” będzie obejmował określone elementy reprezentatywne dla loterii, wówczas taka akcja w ujęciu formalnoprawnym będzie stanowiła loterię promocyjną z wszelkimi tego następstwami.

Organizacja loterii promocyjnej bez właściwego zezwolenia oraz z naruszeniem pozostałych wymogów ustawy o hazardowych grach, pociągać może za sobą szereg ujemnych konsekwencji dla realizatora jak też uczestników „konkursu”.

Comments are closed.