Od momenty, gdy istota ludzka opanowała sztukę rządzenia światłem, zaczął się dla naszego gatunku nowy rozdział

Oczywistym jest, że dawniej światło dawały świece oraz lampy naftowe, które były dosyć drogie. Dlatego jeszcze kilkaset lat temu ogromna część ludności Europy żyła jeszcze według określonego przez słońce cyklu dnia.
Jednakże, dziś mamy już XXI wiek i nikt nie powinien oszczędzać światła czy siedzieć w domu przy świecy (chyba, że to romantyczna kolacja we dwoje).

beleuchtung
Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

Elektryfikacja była jednym z głównych haseł propagandowych komunizmu i należy stwierdzić, że jest to jedna z nielicznych rzeczy w Polsce, która się im udała w latach ich rządów. Prawie wszystkie miasteczka w naszym kraju mają przyłączenie do prądu. Z tego powodu każdy bez kłopotu może oglądać telewizję czy po pracy zapalić światło w pokoju. Doktorzy od dawna przypominają, żeby przykładowo nie siedzieć w pochmurne dni po ciemku, gdyż sprzyja to występowaniu depresji. Nawet dekoratorzy wnętrz powtarzają, aby w pokojach prawidłowo zaplanować oświetlenie. Każdy pokój powinien posiadać spore doświetlenie, zwłaszcza jeżeli jego okna są skierowane na północ. Oświetlenie musi znajdować się w pokoju w kilku punktach. Nie powinno ograniczyć się wyłącznie do jednego miejsca – żyrandola wiszącego u sufitu.

Zajmują Cię nowinki? Zatem bądź zorientowany (https://www.youtube.com/watch?v=UOtI02vBjA8)! Wobec tego powinieneś przejrzeć nowy artykuł na frapujący temat, aby zasięgnąć bardziej dokładnych informacji.

W pokoju muszą znajdować się również lampy stojące czy wiszące, żeby źródło jasności pochodziło z różnych stron.

Jeżeli przykładowo kochamy czytać w pokoju dziennym w ulubionym fotelu, to powinniśmy zamontować tam odpowiednie oświetlenie, tak by nie psuł nam się wzrok.
Prawidłowe oświetlenie sprzyja dobremu samopoczuciu każdego z nas.

Comments are closed.