Odkurzacze – jaki rodzaj najefektywniej odkurza dom?

Nie jedynie pyłki drzew i traw są męczarnią dla alergików. Już we wcześniejszym artykule o pościeli antyalergicznej, ukazaliśmy jak poważnym utrapieniem są licznie
żyjące w pomieszczeniach roztocza. W tym artykule omówimy, jaki odkurzacz sprawdzi się najlepiej w boju z mikrobami.

Domowe porządki
Na pierwszy ogień sprawdzimy „tradycyjny”, którego wyróżniamy wiele typów, albo inaczej, do którego stosujemy różne odmiany filtrów. Z filtrem HEPA, co z angielskiego oznacza iż ma zwiększoną wydajność w zatrzymywaniu drobin kurzu. W ramkę wkładany jest komórkowy materiał przypominający włóknisty papier, który działa jak bibuła – pochłania z atmosfery cząsteczki średnicy do 0,01 mikrona, to znaczy, że może także zbierać gazy i nieprzyjemne zapachy. Skuteczność tych filtrów sięga niemal 100%!

Następnie mamy filtr wodny. Odkurzacz odkurzacze centralne szczecin takowy ma pojemnik, w którym kurze są namaczane lub wpadają do wlanej tam wcześniej wody. Woda zatrzymuje kurz, dlatego zmniejszona jest masa pyłków w wydmuchiwanym powietrzu, a samo powietrze jest ponadto zwilżane i ujemnie jonizowane, co poprawia mikroklimat mieszkania.

Jeżeli według Ciebie opublikowany tekst jest ciekawy, to przeczytaj także pomocne źródło, które zawiera absorbujące dane – one zapewne Cię zajmą.

Wygodą odkurzaczy beam jest to, że nie potrzebujemy do nich worków – zabrudzenia wylewa się do kanalizacji, a zbiornik myje – profesjonalne odkurzacze Beam. Dość niedrogie rozwiązanie, często stosowane przez ludzi żyjących w domach prywatnych.

Mało stosowany parowy generuje parę, którą pod dużym ciśnieniem kieruje się na zabrudzoną powierzchnię. Para wnika głęboko, rozpuszcza brud, a następnie jest wciągana przez aparat. Tym sposobem usuwa się wszelakie zabrudzenia pochodzenia organicznego oraz nieorganicznego, a co więcej sterylizuje i zabija roztocza oraz zarodki pleśni. Należy stosować do niego wodę odkamienioną. Charakteryzuje go duża skuteczność w niszczeniu mikroorganizmów.
Nawet jeżeli będziemy mieć najlepsze, najdroższe i najbardziej zaawansowane technicznie ale „tradycyjne” urządzenie odkurzające, które bardzo wydajnie oczyszcza wsysane powietrze, wciąż będzie ono wydmuchiwać je do pomieszczenia w którym odkurzamy. Najlepszym, ale niestety drogim rozwiązaniem jest odkurzacz centralny – kup odkurzacz centralny w niskiej cenie.

Bardziej odpowiednie będzie nazwanie go systemem. Prędkość powietrza płynącego przez rury ssące jest na tyle duża (do 130 km/h), że uniemożliwia osiadanie pyłków i drobnoustrojów również wewnątrz instalacji. Takiego komfortu nie da żadne tradycyjne urządzenie, nawet takie z filtrem HEPA czy wodnym. Dodatkowo, ogromna siła ssania urządzenia usuwa zabrudzenia nie tylko z powierzchni wykładzin lub dywanów, ale także z głębszych warstw, np. tapicerowanych mebli. Nie podrywa kurzu i w żaden sposób nie zanieczyszcza powietrza w sprzątanym pokoju, bo drobiny i zużyte podczas sprzątania powietrze wydala zawsze na zewnątrz budynku. W domu wysprzątanym tym systemem, powietrze jest czyste, bez kurzu, drobnoustrojów i roztoczy. Minusem jest tylko wspomniana już ogromna cena, dochodząca do nawet 10 000 złotych oraz instalacja, która powinna zostać wykonana w trakcie budowania domu.

Kurz domowy to mieszanka silnych alergenów, wśród których najsilniejszymi są roztocza kurzu domowego. W czasie porządków – odkurzania podłóg i trzepania pościeli – alergeny roztoczy unoszą się w powietrzu. Ten artykuł nie ma na celu wybrać najlepszego typu ani urządzenia ani filtra, ale przedstawienie ich sporej liczby różnych rodzajów.

Comments are closed.