Spory wybór tabletów – jak odnaleźć ten idealny?

Rynek tabletów rozwija się w dynamiczny sposób. Co kilka miesięcy wychodzą nowe produkty, a producenci przeganiają się w nowinkach technicznych które mają zachęcić klientów do zakupu akurat ich produktów. Zmieniły się także oczekiwania jeśli chodzi o przekątną ekranu. Do niedawna popularne były tablety 7 i 10 calowe, ale obecnie coraz częściej spotyka się inne wielkości, na przykład 8 lub 9 cali. Na przykład firma lenovo ma w swojej ofercie obydwa najpopularniejsze modele tabletów.

Lenovo Yoga Tablet8 4
Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Tablet Lenovo A1000 (59-369818) to typowe urządzenie w najbardziej popularnej klasie tabletów o przekątnej 7 cali (więcej szczegółów znajdziesz tutaj: produkt uznanej marki na Matryca ma rozdzielczość 1024×600 pixeli, a 16-gigowa pamięć pozwoli na swobodne używanie większości aplikacji. Bardzo dużym plusem tej wersji tabletu jest bardzo dobry dźwięk, uzyskiwany dzięki dwóm porządnym głośnikom stereo. Z kolej Tablet Lenovo S6000 (59-368571) to 10 cali upakowane w elegnckiej czarnej obudowę. Tablet już od pierwszego wejrzenia będzie sprawiał wrażenie porządnie zrobionego, a przy tym stylowego i eleganckiego.

tablety i pokrowce
Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Wewnątrz jest równie dobrze, procesor o czterech rdzeniach bez żadnych problemów sobie poradzi z większością aplikacji, a 16G ramu zagwarantuje wydajność w każdej bez wyjątku uruchomionej grze. Dodatkowo model ten wyposażony został w modem 3G, dzięki czemu ma on możliwość połączenia z internetem z dowolnego miejsca. No i trzeba jeszcze pamiętać o dużej baterii, która znacznie wydłużyła czas pracy urządzenia.

Podobny zestaw parametrów ma Tablet Kiano Core 10.1 Dual 3G. Matryca o przekątnej 10 cali zapewnia ostry i wyraźny obraz o rozdzielczości 1280×1600 pikseli, a dwurdzeniowy procesor wydajność, która wystarczy do sprawnej i szybkiej pracy. Również tablet Kiano (Tablet Kiano Young 9 Dual) posiada modem 3G oraz bardzo pojemny akumulator, a w wykonanych testach wypada wyjątkowo korzystnie w porównaniu z innymi konkurentami. Firma Kiano postanowiła zaproponować coś również dla najmłodszych, i dla nich dedykowany jest Tablet Kiano Young 9 Dual, z 9-calowym ekranem. Dzięki atrakcyjnej cenie i solidnemu wykonaniu tablet ten świetnie będzie się nadawał jako upominek dla każdego malucha.

Comments are closed.