W jaki sposób rozliczać zaznania podatkowe w sieci?

Koniec lutego to moment, kiedy podatnicy dostają dokumenty wymagane do uzupełnienia PIT-u. Jednym z coraz bardziej popularnych sposobów na składanie zeznania podatkowego jest rozliczenie przez internet. Nie musimy mieć podpisu elektronicznego, więc z takiej sposobności może skorzystać każdy z nas. W jaki sposób powinniśmy to zrobić?

podatki
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że mamy dwie drogi do wyboru. Pierwszą z nich jest interaktywny wniosek, który dostaniemy na stronie Urzędu Skarbowego, drugą z kolei jest odpowiedni program, który trzeba pobrać i zainstalować na własnym komputerze. Aplikacja zadziała pod każdym systemem i pozwala na bezzwłoczne przesłanie dokumentów, z tej racji nie będziemy musieli iść do Urzędu Skarbowego. Nim zaczniemy wypełniać wniosek pit online 2014 (więcej dowiesz się tu), będą nam jeszcze niezbędne dokumenty – m.in. dowód osobisty a także druk PIT. Musimy się też zorientować czy posiadamy program Adobe Acrobat Reader i – jeżeli wybieramy e-deklarację dostępną na witrynie – wtyczkę Flash Player. Jeśli nie, wgranie tychże narzędzi nie powinno sprawić żadnych trudności, bowiem jest proste i szybkie.
Dokumenty
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

O czym należy pamiętać wypełniając PIT przez internet? Tak samo jak w przypadku wypełniania tradycyjnych dokumentów, musimy wpisać właściwą datę.

Widzisz w tym miejscu niezwykle atrakcyjne tematy, jednak kliknij bez obaw ten link, gdyż to rzeczywiście unikalna witryna (https://sklep998.pl/kategoria/sprzet-lacznosci/akcesoria-do-radiotelefonow/akcesoria-do-radiotelefonow-tc-320/) – ona też Cię zaciekawi.

Pamiętajmy, iż rozliczamy poprzedni rok, a więc nie wpisujmy obecnego. Po drugie, trzeba szczegółowo wpisać wszystkie kwoty, by program mógł wyliczyć przysługujący podatek. Nie musimy obawiać się pomyłek, które moglibyśmy popełnić samodzielnie – przeprowadzanie rachunków zostawiamy komputerowi. Co więcej, 1 % podatku możemy przekazać konkretnej fundacji. Jeżeli mamy ulubioną instytucję, po prostu podajemy jej numer KRS. Co poza tym? Oczywiście nie musimy pamiętać o elektronicznym podpisaniu się.

Aby przeczytać kolejny interesujący najnowszy tekst (http://www.mojekonferencje.pl/gdansk/amberexpo-centrum-wystawienniczo-kongresowe) na wybrany temat, wejdź w poniższy link — pod nim znajdziesz sporo wiadomości.

Zwykle bez podpisu formularz nie jest ważny – tu nie musimy się bać, iż coś wykonamy źle, albowiem zawsze dostajemy potwierdzenie właściwego wykonania operacji i wiele formularzy można odesłać i bez podpisu.
Na koniec wystarczy jedynie przesłać wniosek, oczywiście drogą elektroniczną (polecany przez nas serwis). Potwierdzenie w formie nr referencyjnego jest poświadczeniem złożenia PIT-u, natomiast urzędowe poświadczenie odbioru otrzymujemy dopiero po jego zweryfikowaniu. Warto jest je wydrukować, gdyż może być przydatne w przyszłości.

Comments are closed.