Wodoszczelny smartfon – jakim sposobem wybrać? Czy warto?

smartfon, przeciwnie do klasycznych komórek, jest bardziej delikatny oraz łatwiej uszkodzić go.
Jedną z częstych przyczyn dysfunkcji inteligentnego przyrządu, prócz upadku, jest zalanie wodą czy dowolnym napitkiem.

Tablet i smartfon z 3... terabajtami pamięci
Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

dom - panorama
Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Warto zatem poszukać słuchawki, w jakiej fabrykant zapewnił właściwą ochronę podzespołom, ukrytym w środku telefonu. Pozostaje zatem pytanie, jaki odporny na wodę smartfon nabyć?
Czy warto kupować telefony wodoszczelne? Odpowiedź jest prosta – tak. Zwłaszcza, jeżeli smartfon narażony jest na użytkowanie w niebezpiecznych okolicznościach. Starczy, że w domu są maluchy lub eksploatator telefonu pracuje w wilgotnych, mokrych lokalizacjach. Na ogół wodoszczelność idzie w parze z ponadprogramowymi elementami osłony jak: wzmocniona Obudowa czy otrzymanie certyfikatów potwierdzających przetrwanie upadku z wyznaczonej wysokości. Dlatego też telefony wodoszczelne to najczęściej urządzenia odporne na wiele czynników zewnętrznych.
Chociaż taki smartfon kosztuje więcej aniżeli zwykły telefon biurowy, to eksploatator posiada pewność, że może go pewnie używać w deszcz lub kręcić filmiki w wodzie bez niezbędności nabywania dodatkowego etui lub obudowy. Chcąc mieć pewność, iż dany wytwórca skonstruował wodoodporny telefon, najłatwiej przetestować to w dokumentacji, w której powinno się znaleźć oznakowanie IPxx.

Posiadając już smartfona, a pragnąc go uodpornić na szkodliwe działanie płynów, możesz dokupić dodatkowe wodoszczelne etui, futerał czy obudowę, które zapobiegną przedostawaniu się płynu do wnętrza przyrządu.

Comments are closed.