Wszechobecna nowa technologia – czemu warto audiobooków podróżniczych i przewodników

W obecnych czasach bardzo popularne stają się audiobooki z rodzaju podróżniczych. Literatura ta w obydwu formach: papierowej jak też audiobooków jest bardzo popularna. Przyczyną tego faktu jest to, że literatura podróżnicza i przewodniki audiobooki przenoszą nas w świat daleki i miejsca odległe, barwne co kosztuje nas tyle co bilet do kina!

audiobook
Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com
Audiobooki z literaturą podróżniczą w wersji do słuchania mają ten atut że poszukiwaniem oryginalnych mieszkańców jakiegoś regionu oraz najbardziej ciekawych miejsc zajął się już autor. My siadamy na wygodnej kanapie i delektujemy się książką. Bawimy się przy tym trochę lepiej lub trochę gorzej zależnie od talentu opowiadacza. Dla porównania dobrze odsłuchać kilku autorów opisujących ten sam zakątek świata. Znajdziemy tym sposobem naszego ulubionego autora. Poza tym obraz interesującego nas regionu będzie bardziej pełny, przez co bliższy prawdy a to jest istotne w literaturze podróżniczej i przewodnikach audiobookach (poza rzecz jasna funkcją rozrywkową tego rodzaju książek).

Przykładem są książki pary pisarzy – Wojciech Cejrowski i Beata Pawlikowska pisząc dokładnie o tym samym miejscu zwracają jednakże uwagę słuchacza na całkiem odmienne rzeczy i zjawiska. Dla przykładu pan Cejrowski w mojej opinii jest w swojej literaturze. Wojciecha Cejrowskiego zaś interesują bardziej przemiany które są skutkiem rozwoju cywilizacji. Obu pisarzy łączy duże poczucie humoru. Forma audiobooków daje odbiorcy jeszcze tę przyjemność, iż możemy usłyszeć dźwięki przyrody, których rzecz jasna nie znajdziemy w naszym ogrodzie ani w pobliskim parku.

audiobook
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże nie tylko rozrywką człowiek żyje. Czasem musimy albo mamy ochotę poduczyć się obcego języka (audiobooki z językami obcymi). Mamy w tym temacie bardzo dużo opcji: programy multimedialne, książki tradycyjne lub też audiobooki do nauki języków. Podręczniki w takiej formie można otrzymać na przeróżne sposoby: albo w księgarni albo bywają one także załącznikiem do materiałów edukacyjnych szkół językowych prowadzących nauczają w trybie tak zwanego e-learningu.

Kiedy już poduczymy się jakiegoś języka aby móc wyjechać w podróż śladami pisarzy – podróżników, warto się rozerwać odsłuchując powieści sensacyjnej i grozy oczywiście jako audiobook, albo też zanurzyć się w świecie poezji w który wprowadzą nas lubiani aktorzy dzięki swoim interesującym interpretacjom które można odnaleźć w audiobookach z gatunku poezja. Naprawdę jest w czym przebierać!

Comments are closed.