Wybieramy prezent na parapetówkę

Nowe mieszkanie bliskich to najczęściej czas świętowania i przy okazji prezentów. Zwykle pojawia się problem, co dać, żeby się przydało i cieszyło. Podarunki do domu są jednymi z trudniejszych, bo można się popełnić błąd. Robiąc dla kogoś prezent do nowego domu zwykle kierujemy się osobistymi potrzebami i gustem.

Czajnik
Warto jednak pomyśleć od praktycznej strony, ale od razu ocenić prawdziwe potrzeby znajomych. Skuteczne prezenty to te, ułatwiające życie, ale zwykle to właśnie najdroższe prezenty.

Sprawdź potrzebyZwykle od samego zaskoczenia istotniejszy jest trafny wybór, dlatego można przeprowadzić sondaż i wyciągnąć podpowiedzi, czego z całą pewnością mogą potrzebować organizatorzy parapetówy (zobacz przykładową ofertę). Koniecznie należy obadać też w jakim stylu urządzono mieszkanie. Może się zdarzyć, że znajomi kupują antyki do modernistycznych miejskich apartamentów. W nowo kupionym mieszkaniu zazwyczaj brak wszystkich sprzętów, więc by nie przesadzać i kupować ozdoby z porcelany, łatwiej wziąć na siebie kłopot nowych mieszkańców i przynieść dobry czajnik.

Prezenty z pasjiJeżeli są fanami dobrego jedzenia i organizują sporo spotkań z wyszukanymi daniami, pojawia się szansa, że może przydać im się czekoladowe i serowe fondue. Do wyboru są urządzenia na prąd albo nieduże na podgrzewaczu. Idealnym podarunkiem dla fanów kawy (stoliki kawowe nowoczesne) są kafetiery. Bez problemu można je wpasować szczególnie do każdego stylu, ponieważ wybór jest szczególnie duży: kolorowe, dowcipne, eleganckie i praktyczne. Tutaj jednak warto zapytać się rodzaj kuchni, bo do płyt ceramicznych musimy wybrać specjalną kawiarkę.

Wysoki pojemnik na przyprawy z równymi słoiczkami to rewelacyjny prezent. W tej sytuacji też powinniśmy sprawdzić, czy lepszym pomysłem jest drewniany, czy raczej niestandardowy z metalu. Popularne sklepy mają rozbudowaną propozycję takich przyprawników, jednak to zdecydowanie duży wydatek.

Z czego lepiej zrezygnować?Zdecydowanie nie należy dobierać samemu nietypowych ozdób i obrazów.

Zaczekaj chwilę! Zaciekawił Cię artykuł? Masz ochotę na kolejne dodatkowe informacje? To miłe. Wejdź w ten link i przeloguj się do strony z newsami na ten temat.

Gdy nie mamy pewności, że kupujemy obraz uwielbianego artysty, nie warto ryzykować. Niełatwo także wybrać najlepszy zestaw kawowy. Oczywiście bliskim często wiemy jak kupować takie rzeczy, w innej sytuacji nie należy ryzykować tak prywatnych podarunków.

Źródło: Garneczki

Comments are closed.