Wybieramy słuchawki

Wybierając słuchawki warto zwrócić uwagę na parę ważnych spraw. Przede wszystkim w przypadku słuchawek sprawdza się powiedzenie, że jakość będzie szła w parze z kosztami zakupu. Rzecz jasna wybranie odpowiedniego modelu będzie zależeć od oczekiwań i preferencji odbiorców, lecz należy mieć świadomość tego, że słuchawki za 100 zł będą brzmieć całkowicie inaczej niż modele więcej kosztujące.

Rocking Residence Flow
Autor: Rocking Residence
Źródło: Rocking Residence
Rzecz jasna powiedziane nie jest, że za takie pieniądze nie można kupić porządnego sprzętu. Jeśli ktoś potrzebował ich będzie do normalnego posłuchania radia, a jego wymagania nie będą zbyt wygórowane, to na przykład Słuchawki Creative HQ-1600 (51EF0370AA002) (ceny na stronie) bardzo dobrze spełnią jego potrzeby.

Wykonane są one z niezłych solidnych komponentów, a do jakości muzyki również przyczepiać się nie trzeba. Producent zastosował w nich już głośniki neodymowe, a specjalna konstrukcja cewek w dużym stopniu polepszyła odtwarzanie w szerszym paśmie częstotliwości. Ten typ Creative jest również niezwykle wygodny w noszeniu, dzięki czemu nawet dłuższe noszenie słuchawek nie spowoduje odgnieceń i ucisków. Do codziennej muzyki dobrze będą się też nadawać AKG, które kosztują niewiele więcej niż modele Creative. Są to słuchawki nauszne z połączeniem bezprzewodowym, przez co nie ma problemu plączących się wszędzie przewodów. W komplecie znajduje się układ nadajnika, który pełni równocześnie funkcję ładowarki, a jego moc jest tak dobrana, że bez żadnego problemu słuchawek będzie można używać w całym mieszkaniu.

Osoby zajmujące się muzyką zawodowo, na przykład DJ-e będą z pewnością potrzebowali sprzętu wyższej jakości. Spora część z nich zdecyduje się z pewnością Słuchawki Aerial7 Tank Soldier, specjalnie zaprojektowane właśnie do takich sytuacji. Rzecz jasna, jak przystało na sprzęt takiej jakości, dźwięk ma krystaliczną jakość a przy tym dynamiczny i pełny głębi, ale słuchawki te mają także obrotowe nauszniki i regulowany elastyczny pałąk. Zaś największym maniakom muzycznych doznań polecić można Słuchawki AKG Q 701 (Q701WHT).Cena ich jest z najwyższej półki, ale zastosowane materiały i technologie zapewniają taki dźwięk, że warto tyle za nie zapłacić.

Comments are closed.