Zabezpiecz własny dom przed działaniem przepięć, wykorzystując pewne oraz bezpieczne elementy

Współczesna instalacja elektryczna w domach oraz budynkach komercyjnych bywa niezwykle nowoczesna, ale wciąż jest narażona na wiele zagrożeń. W skutek ich działania może dojść do przerw w dostarczaniu prądu, co skutkuje zatrzymaniem prac jak także zakłóceniem codziennego rytmu dnia. Niejednokrotnie zdarza się też tak, że w efekcie nieprawidłowości w działaniu instalacji, różnorakie sprzęty ulegają uszkodzeniu.

Burze okazują się znacznym zagrożeniem dla mieszkań

Gwałtowne burze oraz towarzyszące im wyładowania elektryczne stanowią znaczne zagrożenie dla instalacji elektrycznej i używanych w mieszkaniu urządzeń. Siła rażenia pioruna w niedalekim sąsiedztwie domu potrafi prowadzić do uszkodzenia różnych urządzeń elektrycznych, jak też instalacji elektrycznej, telefonicznej bądź telewizyjnej. Na taki wypadek warto się przygotować, instalując w domu wewnętrzną ochronę przeciwprzepięciową – pelelectric.pl. Wspomnianych instalacji trzeba dokonać nawet wówczas, kiedy dom posiada zewnętrzną ochronę przed wpływem pioruna.

Na czym polega podoba ochrona?

W sytuacji, gdy chce się zadbać o zabezpieczenie instalacji elektrycznej przed niepożądanym działaniem burzy, warto decydować się na instalację ochrony przeciwprzepięciowej. Taka instalacja zapobiega uszkodzeniom, jakie występują się pod wpływem przepięć powstających w efekcie wielkich wyładowań elektrycznych.

Zaciekawił Cię nasz wątek? W takim razie najedź na link do serwisu nawilżacz venta i rozkoszuj się następnymi newsami. W razie jakiś wątpliwości – zwróć się do nas.

Takie zabezpieczenie polega na wykonaniu połączeń wyrównawczych oraz zainstalowaniu ochronnika przepięć. Ochronnik przeciwprzepięciowy występuje w przeróżnych wariantach i jest oznaczany cyframi rzymskim I, II czy III, albo literami A, B, C – specyfikacja ochronnika przeciwprzepięciowego. Wspomniane ochronniki chronią instalację przed przepięciami następującymi po uderzeniach pioruna, jak także spięciach we wnętrzu całej instalacji. Trzeba wspomnieć, że ochronniki znaczone poszczególnymi cyframi lub literami wykorzystuje się w określonych miejscach. Ochronniki klasy A umieszcza się w złączu budynku, klasy B w rozdzielnicy, z kolei klasy C – przy chronionych urządzeniach. Zdarza się również, że w domkach jednorodzinnych stosuje się zespolone aparaty klasy A + B, umieszczając je w rozdzielnicy.

Chcę zamontować takie zabezpieczenie, co zrobić?

W sytuacji, jeśli chce się chronić swą instalację przed niespodziewanymi przepięciami, warto zdecydować się na montaż takiego aparatu – pelelectric.pl/oferta/warystory/. Naturalnie nie można tego dokonywać własnoręcznie, podobne prace można polecać tylko wykwalifikowanemu i uprawnionemu do podobnych modyfikacji elektrykowi.

Comments are closed.